Киевская медицина ожидает новых перетрубаций

15 июн, 07:33

Останнім часом до мене, як до Голови Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики, в якій ми опікуємося також і питаннями охорони здоров’я, стали надходити звернення від киян стосовно чуток щодо закриття київських лікарень та поліклінік.
Такий ажіотаж цілком зрозумілий, адже кияни, наразі, не можуть зрозуміти, що саме очікує на столичну охорону здоров’я на етапі реформування. Тому можу сказати, що, по-перше, чутки про те, що київські лікарні та поліклініки планують, ледь не масово закривати – абсолютно безпідставні.
Насправді йдеться про створення у Києві трьох госпітальних округів, список, яких я наводжу нижче.
Проте, хочу одразу звернути увагу, що проект переформатування столичної охорони здоров’я на сьогодні прийнятий лише за основу і буде додатково обговорюватися на пленарному засіданні Київради. На мій погляд у ньому є ряд недоробок, і зокрема про це я недавно заявила газеті «Комерсант-Україна»:
«Наприклад, в госпітальному окрузі N3 у Голосіївському районі є лікарні, які можуть працювати як багатофункціональні, і відмовлятися від цього немає сенсу. А з Деснянського району їхати на Червоний хутір у багатофункціональну лікарню як пацієнтам, так і каретам швидкої допомоги буде складно… Департамент, крім того, не надав економічну аргументацію розподілу функцій між лікарнями міста. Тотальної реформи вторинного рівня медичної допомоги не відбудеться через відсутність коштів. Тому мені б дуже хотілося, щоб МОЗ, крім цінних вказівок, пропонував ще й механізми фінансування цієї реформи».
Таким чином, я б дуже хотіла, щоб кияни з одного боку, не піддавалися впливу безпідставних чуток, а з іншого, вірили в те, що таке непросте питання, як реформування столичної медицини не залишиться поза увагою як моєю особисто і гуманітарної Комісії, так і, сподіваюся, депутатського корпусу в цілому.
А тепер більш детально про те, що, наразі, пропонують чиновники:
«Госпітальний округ N1 включає в себе стаціонарні заклади охорони здоров’я Дарницького, Дніпровського та Деснянського районів і забезпечуватиме надання медичної допомоги вторинного рівня населення чисельністю 1 031,1 тис. осіб. До складу Госпітального округу N1 включено 2 багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування, 1 багатопрофільну дитячу лікарню інтенсивного лікування, 2 лікарні планового лікування, 1 спеціалізований медичний центр (пологовий будинок), 1 лікарня відновного лікування, 1 хоспіс (відділення лікарні планового лікування).
Госпітальний округ N2 включає в себе стаціонарні заклади охорони здоров’я Оболонського, Подільського, Шевченківського та Печерського районів, населення яких становить 886,0 тис. осіб. До складу Госпітального округу N2 включено 2 багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування, 1 багатопрофільну дитячу лікарню інтенсивного лікування, 8 лікарень планового лікування, 2 спеціалізовані медичні центри (пологові будинок), 1 лікарня відновного лікування, 1 хоспіс (відділення лікарні планового лікування).
Госпітальний округ N3 включає в себе стаціонарні заклади охорони здоров’я Голосіївського, Святошинського та Солом’янського районів із загальною кількістю мешканців 927,9 тис. осіб. До складу Госпітального округу N3 входитимуть 1 багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування, 7 лікарень планового лікування, 1 спеціалізований медичний центр (пологовий будинок), 1 хоспіс (відділення лікарні планового лікування).
До складу кожного з госпітальних округів входитимуть багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування (всього 5), багатопрофільні дитячі лікарні інтенсивного лікування (всього 2), лікарні планового лікування (всього 17), спеціалізовані медичні центри (пологові будинки) (всього 4), лікарні відновного лікування (всього 2), хоспіси (відділення лікарень планового лікування) (всього 3).
Багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування створюються на базі багатопрофільних клінічних лікарень:
- Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги;
- Київської міської клінічної лікарні N1;
- Київської міської клінічної лікарні N6;
- Київської міської клінічної лікарні N8;
- Київської міської клінічної лікарні N12.
Багатопрофільні дитячі лікарні інтенсивного лікування створюються на базі:
- Київської міської дитячої клінічної лікарні N1;
- Київської міської дитячої клінічної лікарні N2.
Лікарні планового лікування створюються на базі багатопрофільних клінічних лікарень:
1.Київської міської клінічної лікарні N2 (Лікарня планового лікування з хоспісним відділенням та спеціалізованим Центром термічних уражень).
2.Київської міської клінічної лікарні N3 (Лікарня планового лікування зі спеціалізованими центрами: Міський науково-практичний центр нефрології та гемодіалізу, Міський центр пластичної мікрохірургії та хірургії кисті, Український медичний центр інтенсивної терапії сепсису).
3.Київської міської клінічної лікарні N4 (Лікарня планового лікування з відділенням відновлювальної ортопедії та спеціалізованим Центром розсіяного склерозу).
4.Київської міської клінічної лікарні N5 (Лікарня планового лікування зі спеціалізованими центрами: Міський центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Міський центр профпатології).
5.Київської міської клінічної лікарні N7 (Лікарня планового лікування).
6.Київської міської клінічної лікарні N9 (Лікарня планового лікування зі спеціалізованими центрами: Міський гематологічний центр, Міський гемофілічний центр).
7.Київської міської клінічної лікарні N10 (Лікарня планового лікування з хоспісним відділенням та спеціалізованим Центром хірургії печінки та підшлункової залози).
8.Київської міської клінічної лікарні N15 (Лікарня планового лікування зі спеціалізованими центрами: Міський герніологічний центр, Міський гепатологічний центр).
9.Київської міської клінічної лікарні N17 (Лікарня планового лікування).
10.Київської міської клінічної лікарні N18 (Лікарня планового лікування зі спеціалізованими центрами: Міський центр нейрореабілітації, Український проктологічний центр).
11.Олександрівської клінічної лікарні м. Києва (Лікарня планового лікування із судинними центрами (для лікування серцево-судинних та мозково-судинних захворювань).
Лікарні планового лікування для дітей створюються на базі дитячих клінічних лікарень:
1.Дитячої клінічної лікарні N3 Солом’янського району;
2.Дитячої клінічної лікарні N4 Солом’янського району;
3.Дитячої клінічної лікарні N5 Святошинського району;
4.Дитячої клінічної лікарні N6 Шевченківського району;
5.Дитячої клінічної лікарні N7 Печерського району;
6.Дитячої клінічної лікарні N8 Шевченківського району;
На базі Клінічної лікарні N11 Дніпровського району та Дитячої клінічної лікарні N9 Подільського району будуть створені лікарні відновного лікування».

 

http://ua-slovo.net/

 


Адрес новости: http://armembassy.com.ua/show/299898.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua