Как киевлянам уберечься от квартирных воров на время отпуска

15 июл, 00:42

Розпал літа - найліпший час відпочити від роботи і поніжитися на пляжі. Липень, серпень - для цього підходять ідеально. Але поки чесні українці відпочивають - для злодіїв саме робота. Улітку кількість квартирних пограбувань зростає на третину. У міліції порахували: лише в Києві з 1 травня до 10-го липня сталося понад 1100 крадіжок. Виносять усе - гроші, золото, дрібну техніку і навіть одяг, особливо дорогі шуби та шкірянки. Більшість людей грабіжників недооцінює, а дарма. Міліціонери зі стажем розповідають: якщо на вашу оселю накинули оком професійні квартирні злодії, пиши пропало - найнадійніші замки відкривають за лічені хвилини і зникає навіть заначка, яку дружина не знаходила кілька років. Однак вберегтися навіть від найдосвідченіших крадіїв не так вже й складно. Аліна Орищин з'ясувала секрети спокійної відпустки.

Дільничний інспектор міліції Ігор Нехарошов щодня обходить квартири на своїй дільниці.

Ігор Нехарошов, дільничний інспектор міліції:

- Доброго дня! Дільничний інспектор міліції Нехарошов Юрій Миколайович.

Мешканцям роздає пам'ятки, щоб зменшити кількість квартирних крадіжок. Розповідає, як не стати жертвою шахраїв та вберегти своє майно. Правила прості: зачиняти вікна, встановлювати грати, не залишати ключі у дверях, чи, власне самі двері відчиненими.

Ігор Нехарошов, дільничний інспектор міліції:

- Не залишати ключі під килимками, у поштових ящиках. Ну, під килимками - це саме главнее.

Найчастіше злодії вибирають ті квартири, які залишені на тривалий час без нагляду.

Ігор Нехарошов, дільничний інспектор міліції:

- Єслі виїжджаєте за межі міста, просите сусідів, щоб забирали вашу почту. Бо єслі крадії можуть замітити, що багато дуже почти, то єсть причина для цього. Поміняти замки, хороші поставити.

Година-пік для крадіжок - у будні з 8-ої ранку до третьої дня. Близько полудня злодії "завітали" і в квартиру до Костянтина Андріюка. Чоловік відлучився з дому на три години, а коли повернувся, то знайшов ручку від дверей на підлозі та зламаний нижній замок.

Костянтин Андріюк:

- Я починаю смикати за двері, чим є, а двері не відчиняються. І я не можу зрозуміти, що це таке. Замок зламаний і двері не відчиняються.

Костянтин одразу викликав майстра з відкривання замків. Коли той приїхав - з'ясувалося, що господар, виходячи з дому, зачинив двері на один замок. А на інший, через те, що погано працював, не замикав.

Костянтин Андріюк:

- Вони не знали, що верхній замок не зачинений. Як сказали, вони використовують такі спеціальні коловороти. Вони почали крутити в правильний бік - замок не відчиняється. Вони думають, ну, добре - покрутимо в інший бік. Крутонули в інший бік і двері заклинило, замок поламався. Вони поламали так замок, що самі не могли відчинити двері.

Костянтин вважає: те, що сталося - диво. Бо якби зачинив двері на обидва замки, то злодії точно їх зламали б.

Костянтин Андріюк:

- Можливо, що вони вибрали наші двері - через те, що у нас дуже прості замки. Ось, наприклад, в сусудів - в них замок складніший. І після того, коли це вже сталося і ми змінювали замки, ми вибрали такий же замок, як і в сусідів. Тому що його набагато важче відкрити.

Володимир понад 15 років працював у карному розшуку. Розслідував квартирні крадіжки. Добре знає, як працюють злодії. Погодився поділитися досвідом, але не захотів показувати обличчя. Каже, у природі не існує такого замка, котрий не можна було б відкрити. Усе залежить від часу, який на це знадобиться.

Володимир, екс-співробітник карного розшуку:

- Если человек с ними работал и работает, то если он больше 2-х минут, даже 3-х минут возится с замком - он его дальше не открывает.

На справу квартирний крадій іде зі зв'язкою ключів та набором інструментів. Спочатку підбирає ключ, потім береться до саморобної відмички та викрутки.

Крім злодіїв із саморобними інстументами є й інші, ласі до вашого майна. Це "кватирники", які потрапляють в оселю через відчинене вікно. А ще дрібні шахраї. Вони перевіряють, де незамкнені двері. Якщо знаходять такі, то виносять сумки, куртки та дрібні речі, які потрапили їм під руку. 

Володимир, екс-співробітник карного розшуку:

- Большинство случаев - это работают люди, которые "дружат" с наркотиками. Которым надо сейчас деньги и чем больше, тем лучше. То есть, они могут в тупую дверь выбить, ходят, просматривают - в летний период много дверей открытых.

Крім місцевих злодіїв, у великих містах працюють гастролери. За кілька днів можуть пограбувати з десяток квартир.

Міліція каже, кількість крадіжок влітку зростає на 20-30 відсотків. Злодії стали винахідливішими - тепер вони шукають свою жертву в соціальних мережах. Якщо ви розмістили фото на відпочинку, а до цього - залишили тут свою домашню адресу, то, будьте певні - зловмисник уже господарює у вашій квартирі.

До стандарних методів, як уберегти своє майно, фірми, що займаються охороною, пропонують іще один. Встановити сигналізацію. Квартири під охороною злодії оминають десятою дорогою. Там спрацьовує сирена. А сигнал за лічені секунди надходить на пульт фірми, яка охороняє об'єкт.

Олександр Бухар, гендиректор охоронного холдингу:

- Оператор получает сигнал - сломана входная дверь. Мы рекомендуем ставить нашим клиентам две двери. Взломал первую дверь, мы получили сигнал - наряд едет. У вора мало времени остается дальше проникнуть к вам в квартиру.

На місце крадіжки охоронці приїжджають за 10-15 хвилин. Як правило, за цей час злодій, щоб не погоріти, втікає, прихопивши те, що потрапило під руку. Та стовідсоткового способу, як унукнути крадіжки, не існує. Найнадійнішим вже багато століть є або не мати власної квартири, або коли від"їжджаєте - когось в ній залишати.

 

http://1tv.com.ua


Адрес новости: http://armembassy.com.ua/show/303791.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua