20 фев, 10:35
У своєму щорічному Посланні до Верховної Ради й українського народу Президент України Віктор Ющенко зазначив, що нині Українська держава започатковує нову державну політику, орієнтовану на підвищення економічних, соціальних і гуманітарних стандартів життя для кожного громадянина, а реформування системи оплати праці має розпочати ці перетворення. "Для цього ми запропонуємо стимули до виведення зарплат найманих працівників з "тіні" та запровадимо новий стандарт — погодинну оплату праці", — заявив Президент.
Він зауважив, що нині в Україні існує величезний розрив між умовами життя громадян, що спричинено різницею в доходах різних верств населення, тому ключове завдання — забезпечити державні стандарти та соціальні гарантії гідного рівня життя кожному громадянинові, незалежно від місця його ання.
Президент у зверненні до народних депутатів наголосив, що фактично вперше в історії незалежної України влада сформувала модель соціально орієнтованої економіки і забезпечила її практичне функціонування. Завдяки цьому суттєво зросли показники добробуту громадян: реальні доходи населення — на 20%, соціальні стандарти — більш як на 30%, допомога на дітей — у 4-12 разів, мінімальну пенсію вперше збільшено до питкового мінімуму. "Ми й надалі розвиватимемо такий соціально-економічний курс", — запевнив Президент.
Водночас він зазначив, що високої соціальної планки в 2005 р. удалося досягти за збереження повної макроекономічної стабільності. Дефіцит державного бюджету в 1,8% до ВВП був у межах, визначених для країн з перехідною економікою, інфляція 10,3 % — у межах середньої за останні п'ять років. Стабільно зростали надходження до бюджету: доходів надійшло на 54% більш ніж за попередній рік. За січень ц.р. загальний фонд держбюджету виконано, на 109% і на 38% збільшено порівняно із січнем минулого року. Резерви Нацбанку зросли на 10 млрд.дол. США, тобто вдвічі. Таких темпів зростання та обсягів валютних резервів в Україні ще не було, наголосив В.Ющенко.
Ефективні кроки нової влади сприяли зниженню рівня "тінізації" економіки, що підтверджують оцінки міжнародних рейтинг-агентств. Цього місяця Міжнародна група по боротьбі з фінансовими зловживаннями (РАТР) викреслила Україну з "чорного" списку країн, які ведуть недостатню боротьбу з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
Забезпечено надійну фінансову базу для подальшого економічного зростання. Обсяг депозитів фізичних осіб зріс на 76% і становить понад 73 млрд.грн. Кредитування економіки зросло на 62%, кредитування населення — в 2,3 рази. Майже на 6% зменшено прямий зовнішній борг держави, повідомив Президент.
Попри позитивні зрушення, чинна система оподаткування продовжує виконувати, "по суті лише фіскальну функцію", зауважив В.Ющенко. Інші завдання, пов'язані із стимулюванням продуктивної підприємницької діяльності, ефективної зайнятості, інвестицій та інновацій, вирішуються безсистемно і не дають помітного ефекту.
Саме тому, зазначив Президент, у бюджеті наступного року має бути заплановано зниження податкового тиску, об'єднання всіх соціальних зборів в єдиний податок, а також "упорядкування" податку на додану вартість і податку на прибуток підприємств.
Президент також наголосив на потребі проведення податкової реформи, що має стати вирішальним чинником у сприянні соціальному та економічному розвитку України.
Компромісу поки що не досягнуто
10 лютого відбулося чергове засідання спільної робочої комісії повноважних представників Сторін власників та профспілок для ведення колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на 2006—2009 рр. і здійснення контролю за її виконанням, в якому взяв участь міністр праці та соціальної політики Іван Сахань.
На засіданні обговорювались положення Генеральної угоди щодо оплати праці, охорони праці та здоров'я, умов праці і відпочинку, соціального захисту й задоволення духовних потреб робітників. Питання, щодо яких не було досягнуто компромісу, віднесено до таблиці розбіжностей проекту Генеральної угоди на 2006-2009 рр.
"Сторона власників зацікавлена максимально швидко досягти компромісу в розв’язання спірних питань і підписати Генеральну угоду на 2006-2009 роки", — зазначив міністр праці І. Сахань.За матеріалами Мінпраці України.
"Праця і зарплата"
Инф. dcz
Адрес новости: http://armembassy.com.ua/show/46369.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua