28 фев, 12:30
Для вдосконалення процесу обслуговування платників податків, зокрема отримання податкової звітності та обробки її в електронному вигляді, ДПА України запроваджує Пілотний проект з обробки податкової звітності та реєстр податкових накладних в електронному вигляді. Як повідомили «proUA» у прес-службі ДПА України, до участі в обговоренні запровадження обробки податкової звітності в електронному вигляді запрошується громадськість.
Передбачається також відпрацювати питання надання платниками податкової звітності реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді до органів державної податкової служби. Особлива увага приділятиметься вдосконаленню процедури відшкодування податку на додану вартість.
Для відпрацювання технології централізованої обробки інформації на обласному рівні як у паперовому, так і в електронному вигляді залучаються підрозділи ДПА в Київській, Львівській, Хмельницькій, Черкаській областях та м. Києві.
Пілотний проект започаткований у лютому поточного року і триватиме чотири місяці.
В рамках реалізації Пілотного проекту визначені такі напрями роботи: підготовка техніко-економічного обґрунтування; підготовка технічного завдання автоматизації процесу обробки податкової звітності, автоматизації процесу обробки реєстру податкових накладних, отриманих у електронному вигляді, та послідовності проведення робіт з перевірки податкової звітності (алгоритми контролю); розміщення на сайті ДПА України безкоштовного програмного забезпечення генерації ключів, накладення цифрового підпису та шифрування; розробка безкоштовного програмного забезпечення обробки податкової звітності та реєстру податкових накладних для передачі платнику податків; підготовка нормативних та законодавчих рекомендацій щодо удосконалення процесу обробки податкової звітності та реєстру податкових накладних; підготовка рекомендацій щодо спрощення форм податкової звітності; проведення роз’яснювальних робіт серед платників податків.
По завершенню Пілотного проекту проводитиметься оцінка економічного ефекту від впровадження подання в електронному вигляді податкової звітності й реєстру податкових накладних від платників податків та її обробки. Буде проаналізовано можливість отримання й практичне використання в роботі інформації про обороти з ПДВ.
Проведена робота є невід’ємною частиною побудови системи електронної звітності органів ДПС, а також контролю за сплатою ПДВ.
Запровадження такої звітності надасть можливість забезпечити надходження ПДВ у повному обсязі та здійснити відшкодування тим платникам податків, які мають на це право в рамках єдиної системи електронних податкових накладних. На сьогоднішній день запровадження системи електронних податкових накладних можливе з використанням існуючої матеріально-технічної бази та програмного забезпечення.
Для врахування думки громадськості з приводу запровадження електронної обробки податкової звітності та реєстру податкових накладних ДПА України розроблено анкету.
Шляхом опитування передбачається отримати інформацію про використання платниками в роботі комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет, ступінь автоматизації бухгалтерського обліку, наявність програмного забезпечення та можливість формування податкової звітності в електронному вигляді, а також переваги подання звітності в електронному вигляді тощо.
Опитування платників податків проводитиметься всіма органами державної податкової служби.
Анкету щодо обробки податкової звітності та реєстру податкових накладних в електронному вигляді розміщено на веб-сайті ДПА України – sta та буде опубліковано у виданнях „Вісник податкової служби України” та „Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ”.
Пропозиції та зауваження щодо запровадження Пілотного проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, а також заповнену анкету надсилати на адресу: поштову – 04655 МСП, м. Київ-53, Львівська пл., 8, ДПА України, Департамент інформаційної політики та масово-роз’яснювальної роботи, електронну – presssta; по факсу 247-35-01. Анкети приймаються до 17 березня 2006 року.
Інф. «proUA»
Адрес новости: http://armembassy.com.ua/show/47229.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua