Сьогодні в Європейській Комісії (Брюссель, Бельгія) Міністерство палива та енергетики України провело презентацію електроенергетичного сектора ПЕК.
З доповіддю про сучасний стан та перспективи його розвитку висту Міністр палива та енергетики України Іван Плачков. Він висловив глибоку вдячність Комісарові ЄС з питань енергетики А. Пібалгсу, європарламентарям та представникам Європейської комісії за підтримку цього заходу, який, за словами міністра, відкриває широкі можливості для розвитку українського електроенергетичного сектора та його інтеграції до електричних мереж і ринків об‘єднаної Європи.
У контексті Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі, підписаного минулоріч у Києві за підсумками самміту Україна-ЄС, Іван Плачков зазначив, що Україна готова розвивати співпрацю з Європейським Союзом у таких напрямах, як ядерна безпека, інтеграція ринків електроенергії та газу, підвищення безпеки енергопостачання і транзиту вуглеводнів, структурна реформа, підвищення стандартів із техніки безпеки та охорони довкілля у вугільній галузі, а також енергоефективність. Підписання Меморандуму, наголосив міністр, - це ще один конкретний результат виконання завдання Президента України щодо встановлення діалогу високого рівня між Україною і ЄС з метою забезпечення енергетичної безпеки двох сторін та диверсифікації джерел постачання вуглеводнів.
Розглянуто питання імплементації Меморандуму між Україною та ЄС щодо співробітництва в енергетичній галузі та перспектив набуття ства України в Енергетичному Співтоваристві, інші актуальні питання дво- та багатостороннього співробітництва, включаючи питання енергетичної безпеки.
Міністр палива та енергетики України Іван Плачков наголосив на актуальності та нагальності даного заходу. Оскільки за останній рік енергоринок України стрімко розвивався, переглянуто принципи роботи компаній, розширено ринки збуту електроенергії, удосконалено систему державного управління в галузі
„Україна сьогодні демонструє відкритість для діалогу з іноземними партнерами не тільки у вирішенні конкретних інтеграційних завдань, а й для вироблення спільної стратегії”, - наголосив Іван Плачков.
У свою чергу, Комісар ЄС з питань енергетики А. Пібалгс підтвердив, що Європа зацікавлена у поставках української електроенергетики, тож усіляко допомагатиме України інтегруватися їй у європейську. Для цього доведеться іще здолати цілий ряд технічних бар’єрів, знизити енергозатрати, вирішити питання залучення інвестицій для розвитку атомних та гідроелектростанцій, будівництва магістральних електромереж тощо.
У виступах керівників органів державного управління, органів регулювання, а також українських енергетичних компаній йшлося про конкретні кроки України на шляху до інтеграції Об’єднаної енергетичної системи України в транс’європейські енергетичні системи. Про це засвідчила, зокрема, злагоджена і стабільна робота Бурштинського енергоострова.
Значну увагу приділено стану та перспективам розвитку ядерної галузі з акцентом на вимоги до ядерної безпеки.
У презентації взяли участь європарламентарі, представники Європейської комісії, а також керівництво асоціацій та об‘єднань європейських енергетичних компаній, зокрема, UCTE, EURELECTRIC, FORATOM, найбільші виробники та споживачі електричної енергії, енерготрейдери, міжнародні фінансові установи.
Сьогодні, у ніч на 1 березня, українська делегація на чолі з Міністром палива та енергетики України І. Плачковим повертається до Києва.
Прес-служба КМУ