Київ, 19 квітня 2006 року. За останні п’ять років на території держави спостерігається тенденція збільшення споживачів. Станом на 1 квітня 2006 року на обліку за немедичне вживання тичних засобів перебуває близько 160 тисяч осіб, що становить 34 споживача на кожні 10 тис. населення. Про це повідомив на прес-конференції сьогодні начальник Департаменту боротьби з незаконним обігом тиків МВС України Микола Андрєєв.
За його словами, найбільш ураженими манією є Дніпропетровська (19,7 тис. осіб), Донецька (18,5 тис. осіб), Луганська (16,8 тис. осіб), Запорізька (7,8 тис. осіб) області, Автономна Республіка Крим (8,9 тис. осіб) та м. Київ (9,8 тис. осіб).
- За соціальним станом серед манів майже 75% - безробітні, 3% - учні шкіл та студенти, - зазначив Микола Андрєєв. - На сьогодні кожен четвертий ман – житель сільської місцевості. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року. Серед осіб, які перебувають на обліку кожна п’ята – жінка. Майже ина із затриманих за злочини, пов’язані з тиками - молодь у віці від 18 до 29 років.
Крім руйнівного впливу на здоров’я людей тики впливають на загальну криміногенну ситуацію в державі. Лише цього року манами та особами, які перебували у стані тичного сп’яніння, скоєно майже 4 тисячі злочинів корисливо-насильницької спрямованості, серед яких - 13 вбивств та замахів на вбивство, 3 факти завдання тяжких тілесних ушкодження, 49 розбійних нападів, 127 грабежів, 593 крадіжки. Органами внутрішніх справ з початку року задокументовано майже 18 тисяч злочинів, пов’язаних з тиками. Зафіксовано 73 факти використання коштів, отриманих від бізнесу, для продовження злочинної діяльності. Припинено діяльність 14 організованих злочинних угрупувань ділків та 315 - осередків виготовлення тиків. Ліквідовано 94 міжрегіональні та 43 міжнародні контрабандні канали, 79 підпільних лабоаторій. Притягнуто до кримінальної відповідальності за збут тиків 1 900 осіб.
- Особливе занепокоєння викликає проникнення тиків до молодіжного середовища, - продовжив Микола Андрєєв. - З метою мінімізації цих негативних явищ у ході операцій «Генофонд» проводиться відпрацювання навчальних та розважальних закладів, а також місць проведення дозвілля громадян. Тільки впродовж лютого та березня цього року у зазначених закладах було вилучено 50 кілограмів тичних засобів. За цими фактами порушено більше тисячі кримінальних справ. Власникам розважальних закладів було винесено 116 попереджень про неналежний контроль з їх боку за дотриманням законодавства з протидії незаконному вживанню й розповсюдженню тичних засобів та психотропних речовин.
- - Але все це - лише статистика, яка дозволяє нам бачити більш-менш реальний стан цієї проблеми, - зазначив начальник ДБНОН. – Однак поки кожен з нас буде поважати себе – проблеми розповсюдження сировини не уникнути.
- Департамент зв’язків з громадськістю МВС України